Efekty-Defekty


19-10-2021 16:58:54

e-kontrola działa. Już ponad 100 tys. nieuczciwych kierowców „złapały” auta kontrolujące opłaty za parkowanie. Trzeci pojazd kontrolujący fundnął sobie Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie, o czym informuje z dumą na swej stronie. 7 września Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego (SPPN) rozszerzyła się o 7,8 tys. miejsc i objęła znaczny obszar Pragi-Północ oraz Woli. Kamery skanują numery rejestracyjne aut zaparkowanych w SPPN i przekazują do bazy Zarządu, który zweryfikuje opłaty za dany pojazd."Opłata dodatkowa" dla niepłacących wynosi...250 zł. Jest interes - czas podnieść stawki parkingowe i rozszerzyć strefę aż do Modlina. Czy da się odzyskać pieniądze za niewykorzystane minuty? Nie, raczej nie.

facebook, Instagram i WhatsApp nie działały przez 6 godz. w wyniku awarii. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że kataklizm właśnie nadszedł - komentuje wyborcza.biz. Kataklizm polega na tym, że niejaki Mark Zuckerberg spadł o kilka miejsc na liście najbogatszych na świecie, a Julki przeżyły chwile niepokoju.

zbudowaliśmy drogi, teraz rozjadą je TIR-y - wieszczy dziennik.pl. W dalszym ciągu refleksji portal utyskuje na zbytnie przerzucenie transportu towarowego na drogi kosztem kolei, naruszając powszechny dotąd entuzjazm dla dróg i autostrad. Wiadomo: TIR-y na tory, autostrady dla rowerów, a lasy dla korników.

dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "Meditrans" w Warszawie narzeka, jak donosi dziennik.pl, na to, że - wbrew deklaracjom rzecznika prasowego MZ - nie otrzymał żadnych środków na realizację porozumienia MZ z ratownikami medycznymi, Co więcej, nie otrzymaliśmy również żadnej deklaracji co do wysokości tych środków, terminu ich przekazania zarówno z NFZ jak i MUW, pomimo wystąpień w tym zakresie. Lecz w odpowiedzi wiceminister Waldemar Kraska zapewnił, że Ministerstwo Finansów przekazało odpowiednie środki do wojewodów, wojewoda przekazuje je do poszczególnych stacji, te pieniądze są. To jest właśnie metafizyka finansów: kasa znika między donatorem a beneficjentem.

śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego wylądował w centrum Warszawy, na Pl. Bankowym by zabrać osobę "w stanie nagłego zagrożenia życia". "Prawdopodobnie nie było dostępnej karetki"- wnioskuje PAP. Ostatecznie jednak brakło zgody co do interpretacji tego tajemniczego faktu między LPR-em a Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim. Śmiałe i szybkie akcje śmigłowców w dużych miastach to może być ważny wkład naszych służb do światowych systemów ratownictwa.

strona rp/pl plus-minus. wyrokuje, piórem red. Michała Szułdrzyńskiego, że jeśli dziennikarz potrafi maglować w studiu polityka, a później pić z nim kawkę, piwko, winko czy nawet wódeczkę, to tylko chwała mu za to, że potrafi być profesjonalny. O to, to. Jeszcze bardziej profesjonalny będzie, jeśli wódeczkę postawi polityk.

gdyby komisarze UE byli dyrektorami w prywatnym przedsiębiorstwie, to zostaliby wyrzuceni z pracy, a w niektórych przypadkach postawieni przed sądem, ich biznes natomiast dawno by upadł - ocenia, w rozmowie z PAP, Robert Oulds, dyrektor brytyjskiego think-tanku analizującego politykę europejską - The Bruges Group. Zgadza się - dlatego komisarze są komisarzami, a prywaciarze - prywaciarzami. Działa tu samoregulacja czyli homeostaza. 

władze Gdańska chcą odkupić udziały w spółce wodno-kanalizacyjnej Saur Neptun Gdańsk za 45 mln zł. Francuska korporacja przejęła większość udziałów w spółce w 1992 r., a umowa ma się zakończyć w 2023r., kiedy to zakład przejdzie samoczynnie na własność gminy - czytamy w  wgospodarce.pl. Mieszkańcy nie mogą się nadziwić, że muszą kupić coś, co za rok będą mieli za darmo. Zapomnieli, że czas to pieniądz, a rok francuski - tym bardziej.

jaz.

Komentuje Waldemar Rukść

eNOT.pl - Portal Naczelnej Organizacji Technicznej | eNOT.pl