Co pan na to, inżynierze? Władze FSNT-NOT na nową kadencję


19-10-2021 15:39:54

Ewa Mańkiewicz-Cudny ponownie pokieruje przez kolejną kadencję Federacją SNT-NOT. Takiego wyboru dokonała obradująca 27 września br. Rada Krajowa FSNT-NOT.

***

Delegaci wysłuchali sprawozdania z realizacji programu kończącej się kadencji (2016-2021), przedłużonej z powodu pandemii koronawirusa. Nie przeszkodziło to jednak w wykonaniu programu kadencyjnego. Ustępujące władze miały się czym wykazać. Dokonania te pozwoliły na przyjęcie bez głosu sprzeciwu Sprawozdania Zarządu Głównego FSNT-NOT za kadencję 2016 – 2021.

***

Była to kadencja, w której świętowano 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Odbył się zorganizowany w Krakowie IV Światowy Zjazd Inżynierów Polskich wraz z XXVI Kongresem Techników Polskich, kolejne edycje plebiscytu Złoty Inżynier oraz Lauru Innowacyjności im. Stanisława Staszica.

***

Szczególną uwagę zwrócono na inicjatywy kierowane do młodzieży: kolejne edycje Olimpiady Wiedzy Technicznej, konkursu Młody Innowator, program Bezpieczne Praktyki i Środowisko.

***

Lektura Sprawozdania jest ciekawym zapisem dokonań ostatnich, niełatwych przecież lat. W kadencji 2016-2021 FSNT-NOT przekazała do Narodowego Muzeum Techniki zbierane przez 60 lat eksponaty w Muzeum Techniki NOT.

***

W wyborach nie udało się wybrać pełnej obsady członków Zarządu Głównego FSNT-NOT oraz Głównej Komisji Rewizyjnej. Wybory uzupełniające odbędą się podczas najbliższego posiedzenia Rady Krajowej, planowanego - w zależności od nasilenia pandemii - w grudniu br. lub w styczniu 2022.

Komentuje Waldemar Rukść

eNOT.pl - Portal Naczelnej Organizacji Technicznej | eNOT.pl