Efekty-defekty


10-01-2021 14:48:23

Centrum Operacyjne MON poinformowało „Rzeczpospolitą", że trwają negocjacje ze stroną szwedzką w sprawie pozyskania dla Marynarki Wojennej RP dwóch używanych okrętów podwodnych typu A17. Lecz tymczasem Szwedzi postanowili znacznie rozbudować siły zbrojne, łącznie z flotą i chyba nie sprzedadzą. W dodatku okazało się, że okręty A17, które zaczęły służbę w 1989 r. już dawno nie pływają, a jeden z nich służy za magazyn części zamiennych dla drugiego. Kłopot z głowy; wciągnąć Szwedów do NATO, niech oni nas bronią.

kariera biznesowa InPostu Rafała Brzoski bije wszystkich na głowę. W dzień św. Mikołaja 2020 r. uruchomiono 10-tysięczny  Paczkomat®, co oznacza, że to firma z największą na świecie siecią takich urządzeń ze zintegrowaną logistyką, która postawiła 4 tys. paczkomatów w ciągu  roku. Amerykański  inwestor zamierza puścić InPost na giełdę w Amsterdamie z wyceną ponad 31 mld zł. Lecz polski inwestor woli kupować gazety, a państwowa Poczta Polska ledwo dycha. List jest dlatego polecony, że trzeba polecieć na pocztę - to powiedzonko to już suchar.

podkast Rzeczypospolitej rozważa, czy Polska potrzebuje króla. Kolejka chętnych do polskiego tronu podobno coraz dłuższa."Lud, któremu odebrano by prawo głosowania, mógłby mieć jakieś atawistyczne poczucie straty. Choć z drugiej strony, gdyby np. syn prostego hurtownika AGD miał perspektywę zostania lordem?"- zastanawia się red. Bogusław Chrabota. Redaktorowi coś się pomyliło; syn hurtownika musiałby najpierw dokonać transfuzji krwi ze zwykłej na błękitną.

jak zauważył George Soros na łamach Gazety Wyborczej "okazuje się, że jest łatwy sposób na przezwyciężenie weta (w Unii Europejskiej): zastosowanie tzw. Procedury wzmocnionej współpracy. Został sformalizowany w traktacie lizbońskim w wyraźnym celu stworzenia podstawy prawnej dla dalszej integracji strefy euro, ale nigdy nie został użyty do tego celu. Jego wielką zaletą jest to, że może służyć do celów fiskalnych. Podgrupa państw członkowskich może ustalić budżet i uzgodnić sposób jego finansowania - powiedzmy, poprzez wspólną obligację". Idąc tym tokiem myślenia widać sposób jeszcze lepszy: rozwiązanie Unii Europejskiej.

tech, strona portalu internetowego wnp.pl informująca o technice, za wiadomość dnia 20 grudnia uznała, że 9-latek Ryan Kaji z wietnamsko-japońskiej rodziny w USA został rekordzistą zarobków na You Tube z sumą 29,5 mln dolarów. Filmy Kajiego przedstawiają eksperymenty naukowe zrób to sam, rodzinne historie i recenzje nowych zabawek. Występuje z mamą. Licencyjne umowy reklamowe biznesmana obejmują 5 tys. produktów. Internet, głupku! Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z ciebie miliardera.

z okazji Dnia Ryby europosłanka Spurek zamieściła na Twitterze wpis następujący: "W ciągu roku ludzie odławiają i zabijają od 970 mld nawet do 2,74 bln ryb. Nie możemy tego, niestety dokładnie policzyć, bo ludzie połowy liczą w tonach. Dzisiaj jest dzień ryby. Nadal musimy przypominać, że to zwierzęta, tak jak ludzie i mają swoje prawa...". Z tej okazji my też musimy przypominać, że "szczupak na płotkę swój parol zagina" - ryby zabijają ok. 10 bln. innych ryb i niezliczoną liczbę robaków. Niestety, ryby nie umieją liczyć. A to zwierzęta i tak jak ryby mają swoje prawa.

każdy pracujący podatnik zapłaci średnio 6795 zł za prezenty, które rząd rozdał Polakom w 2020 r. Prezentów jest już dziewiętnaście - głosi Warsaw Enterprise Institute w swym "Raporcie Cwanego Mikołaja". Z badań rzekomo wynika, że tylko 40% z nas zdaje sobie sprawę, że źródłem finansowania programów takich, jak 500+ są podatki, które płacą także oni, a nie np. sąsiedzi, czy zwolennicy innych partii. Krótko rzekłszy, zdaniem WEI jesteśmy frajerami, którzy myślą, że pieniądze rosną na drzewach. Ale dlaczego prawie cała światła opozycja też tak myśli popierając 500+?

jaz.

Komentuje Waldemar Rukść

eNOT.pl - Portal Naczelnej Organizacji Technicznej | eNOT.pl