Najlepsze zupy świata


29-08-2017 17:47:10

Najlepsze zupy świata

Kto potrafi ugotować najsmaczniejszą, najbardziej pożywną i najzdrowszą zupę na świecie?

W ramach projektu „Miasto Zdrowia – leczenie przez jedzenie” od 22 września do 1 października na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie odbędzie się FESTIWAL ZUP ŚWIATA.

Na festiwalu zostanie zaprezentowanych ponad 100 rodzajów zup z różnych zakątków naszego globu. Wydarzenie ma charakter edukacyjno-promocyjny. Jego celem jest wspieranie świadomego odżywiania, zdrowego i aktywnego stylu życia oraz promocja dorobku samorządu terytorialnego i lokalnych przedsiębiorców, zajmujących się produktem regionalnym. Podczas dni festiwalowych odbędą się degustacje, prezentacje, pokazy oraz wykłady ekspertów z wielu dziedzin.

Zostanie wybrana Królowa Zup Polskich, na którą będzie można głosować podczas plebiscytu. Przewidziano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych; zabawy i konkursy z nagrodami, będzie bicie rekordu Guinnessa na najdłuższy rysunek świata, tematem którego jest oczywiście zupa.

Wielokulturowa impreza będzie okazją do integracji z innymi społecznościami oraz odkrywania egzotycznych i niepowtarzalnych smaków, na co dzień niedostępnych dla zwykłego konsumenta.

Komentuje Waldemar Rukść

eNOT.pl - Portal Naczelnej Organizacji Technicznej | eNOT.pl