COP


11-08-2017 22:02:33

COP dla przyszłości

Miasto Stalowa Wola, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli i Małopolskie Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej zapraszają na konferencję naukową z okazji 80-lecia Centralnego Okręgu Przemysłowego „Centralny Okręg Przemysłowy. W kierunku innowacyjnej gospodarki w Polsce. Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość”.

Centralny Okręg Przemysłowy to symbol skoku cywilizacyjnego z lat 30. XX w. we wszystkich wymiarach, zwłaszcza gospodarczym, społecznym, urbanistycznym, kulturowym. Źródeł tożsamości Podkarpacia, które kojarzone jest z produktami, zakładami i nowoczesną myślą techniczną, należy upatrywać właśnie w latach budowy Okręgu. Wynalazczość to most łączący polską myśl technologiczną z czasów budowy COP z innowacyjną wizytówką obecnego województwa podkarpackiego. Celem konferencji jest przegląd dorobku w dziedzinie innowacji i przedsiębiorczości oraz dyskusja nad aktualnymi problemami innowacji i przedsiębiorczości na terenach historycznie związanych z COP.

W konferencji wezmą udział znawcy tematu, naukowcy, historycy, ekonomiści i praktycy gospodarczy. Obecność potwierdzili także przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Konferencja odbędzie się 8 września na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli.

Komentuje Waldemar Rukść

eNOT.pl - Portal Naczelnej Organizacji Technicznej | eNOT.pl